4.Кривулька (штапівка) може застосовуватися як самостійний декоративний шов і як допоміжний для обвідки при клітковому орнаменті. Вишивати „кривулькою” можна як однобічно, так і на обидва боки. Для однобічного шва закріплюємо нитку, виводимо голку на лицевий бік; відступивши на 3 нитки основи, по діагоналі вколюємо голку і набираємо по прямій 6 ниток основи. Витягнувши голку, по діагоналі вколюємо її на початку попереднього стібка, знову на голку набираємо 6 ниток основи, виколюємо і вколюємо голку на початку попереднього стібка. З лицевого боку утворюється кривулька, а з вивороту – дві паралельні прямі.
Для двобічного шва закріплюємо нитку, голку виводимо на лицевий бік і вколюємо по діагоналі через 3 нитки основи, вколюємо голку також по діагоналі через 3 нитки основи. При цьому утворюються стібки під кутом і з лицевого боку, і з вивороту. Пройшовши так до кінця вишивки, починаємо вишивати такі ж стібки в зворотному напрямку. При цьому беремо стібок з лицевого боку на голку, виводимо робочу нитку і робимо наступний стібок по діагоналі, знову беручи на голку наступний лицевий стібок. З обох боків виходить однакова кривулька.
5.Тристібкова кривулька застосовується як декоративний шов. Щоб його виконати, шиємо швом „стебнівка” 3 стібки, взявши на голку по 3 нитки основи. Після третього стібка голку виколюємо на його початку і вколюємо по діагоналі через 3 нитки піткання. Знову шиємо 3 стібки стебнівкою, потім робимо стібок по діагоналі в бік останнього стібка і т.д.
6.Ланцюжок (тамбур), Використовується для оздоблення дитячого одягу, сорочок, рушників. Цей оздоблювальний шов з лицевого боку має вигляд замкнутої петлі, а з вивороту – суцільної строчки. Тканину потрібно пересувати зверху вниз. Голку з робочою ниткою виводимо на лицевий бік і набираємо на голку 4 горизонтальні нитки. Робочою ниткою робимо петлю справа наліво і виколюємо голку, знову вколюємо в теж саме місце, набираємо 4 нитки піткання і повторюємо шов.